Ovotjedna emisija vodi gledatelje u Trogir, Botanički vrt i Novi Zagreb

U novoj epizodi „Arhitekti i projekti“ gledatelje očekuje priča o novom pješačkom mostu u Trogiru, kojega su projektirali arhitekti Luka Cvitan i Antonija Cvitan Vuletić. Za njegovo jedinstveno oblikovanje osvojili su Medalju za doprinos kulturi građenja, a u emisiji otkrivaju kako je most nastao i što ga čini posebnim.

Zatim slijedi šetnja kroz Botanički vrt koji djeluje neprekidno još od 1889. godine. S više od sedam tisuća biljnih vrsta, među kojima su i brojne egzotične, vrt je pravo gradsko utočište prirode. Sve o njegovom razvoju i budućim planovima ispričat će voditelj Vanja Stamenković.

U rubrici posvećenoj arhitektonskim cjelinama, emisija vodi u Novi Zagreb, dio grada koji je nastao nakon Drugog svjetskog rata, južno od Save. Arhitekt Luka Cindrić u ovotjednoj emisiji otkrit će kako je planiran, kako se razvijao i što danas znači za glavni grad Hrvatske.

Za kraj, stiže prilog o stanovima po sistemu "ključ u ruke". Gledatelji će saznati zašto je ovaj model uređenja sve popularniji, kako izgleda proces renovacije bez stresa i zašto je povjerenje između klijenta i dizajnera ključno.

Sve to, i više, ne propustite u novoj epizodi emisije Arhitekti i projekti!