David Lyons
Sebastian 'Bass' Monroe
Sebastian je bivši marinac i jedan od utemeljitelja Monroeove Republike, a ujedno i njezin predsjednik, odnosno diktator, te vrhovni general militanata. Prije nestanka struje, Miles i on bili su najbolji prijatelji i zajedno su odrasli, te služili u vojsci.
Glumac David Lyons diplomirao je na Nacionalnom institutu dramskih umjetnosti, najprestižnijoj australskoj glumačkoj školi, a u kazalištu je nastupao s dvije vodeće australske kazališne trupe: Sydney Theatre Companyjem i Melbourne Theatre Companyjem.Godine 2005. dobio je epizodnu ulogu u popularnoj policijskoj dramskoj seriji 'Blue Heelers'. Uz ulogu u dugotrajnoj i kultnoj sapunici 'Susjedi', Lyons je imao glavnu ulogu Josha “ET” Holidaya u akcijskoj pomorskoj seriji 'Pomorska ophodnja'. Godine 2008. dobio je ulogu u prestižnoj seriji 'Hitna služba'.
Na filmskom platnu, Lyonsa smo vidjeli u igranom filmu 'Storm Warning'. Ostvario je i zapaženu ulogu kockara s mračnom tajnom u trileru 'Cactus', čija je radnja smještena u australskoj zabiti. Uz njega, u tom filmu glumi i australska glumačka legenda Bryan Brown.