Vatreni u kvalifikacijama i Liga nacija dosegnuli gotovo 2 milijuna gledatelja!
10.6.2025 / 16:44 / Zanimljivosti komentari
Cijeli nogometni tjedan prikovao je ljubitelje nogometa uz male ekrane

Vatreni su jučer u Osijeku priredili pravi spektakl i u drugoj kvalifikacijskoj utakmici za SP pobijedili Češku rezultatom 5:1. U tri dana je hrvatska nogometna reprezentacija zabila čak 12 golova i pokazala spremnost za još jedno Svjetsko prvenstvo, a sve to pratili su gledatelji na Novoj TV i gol.hr-u.
Utakmice hrvatske reprezentacije najgledaniji su TV sadržaj od travnja. Borba Vatrenih protiv Gibraltara, a zatim i Češke, dosegnula je više od milijun i pol gledatelja.
Nogometno ludilo u lipnju na Novoj TV završilo je jučerašnjim dvobojem, a započelo prošli tjedan raspletom Lige nacija. Sjajne nogometne minute u polufinalu, zatim i finalu te borbi za treće mjesto, ukupno su dosegnule gotovo milijun i pol gledatelja.
Cijeli nogometni tjedan prikovao je ljubitelje nogometa uz male ekrane. Sve utakmice s popratnim emisijama ostvarile su ukupan doseg od gotovo 2 milijuna gledatelja. Sportska redakcija Dnevnika Nove TV s oduševljenjem je dočekala ovakav rezultat.
„Zahvaljujemo našim gledateljima što su nam još jednom poklonili povjerenje, a mogli su zaista uživati u vrhunskom nogometu što nam je posebno drago. Bio je to i najveći projekt za sportsku redakciju sa šest utakmica, pet studijskih emisija, a i dalje smo donosili sportske minute u Dnevniku Nove TV. Devet novinara sportske redakcije u posljednjih šest dana proizvelo je 20 sati programa. Kada se uloži takav trud i dobijete sjajan rezultat, to je super stvar“, poručila je Ana-Marija Vuković, urednica Sporta na Novoj TV.
Uz vrhunski nogomet, gledatelje su privukle i ranije informativne minute pa je tako Dnevnik Nove TV protekli tjedan ostvario ukupan doseg od više 1,1 milijuna gledatelja te je gledateljima i dalje prvi izvor i najgledanija informativna emisija u zemlji.
Izvor: UMTG, pružatelj podataka: AGB Nielsen; TG: 4+; Period: 4.-6.6. i 8.-9.6. 2025.; AMR%, cum Reach