Tjedan "pomaknute" gastronomije završava večerašnjim stres testom
12.12.2025 / 14:37 / Zanimljivosti komentari
"Bojim se za Marka"
Nakon što je Markov tim izgubio u gastroduelu, morat će donijeti odluku koja će odrediti daljnji tijek natjecanja. Glasanjem i obrazloženjima odlučit će tko će od njih morati u stres test kojim završava tjedan „pomaknute“ gastronomije. Mark će bez zadrške priznati svoj propust i reći: „Znam da sam bio loš u ovom izazovu.“ Istodobno, Antonija iz pobjedničkog Barbarinog tima izrazit će zabrinutost za njegovo sudjelovanje u stres testu te će naglasiti: „Bojim se za Marka, jer sam bila njegova pomoćnica s galerije u prethodnim eliminacijskim izazovima i vidim da nema maksimalan fokus kad ga treba imati.“
Krunoslav, koji je dio gubitničkog tima, istaknut će što će biti posebno teško u ovim nominacijama: „Bit će teške nominacije, jer samo su četiri osobe u timu i od te četiri jedan ima na izbor samo troje budući da sebe ne može nominirati.“ Svi će se pozvati na pitanje odgovornosti, a tim će najveći dio krivnje usmjeriti prema Marku, koji je za vrijeme gastroduela predugo radio sferu.
Mark će za stres test odabrati Otta i Krunoslava i objasniti to riječima: „Ottov desert je bio pretežak, a Krunoslavovu se jabuka nije dovoljno stisnula.“ Krunoslav će pritom iskreno procijeniti vlastiti učinak te dodati: „Ja sam taj koji je više zaslužio glas od Selme. Selma je odradila bolji posao.“
Na kraju će se upravo Mark, Otto i Krunoslav naći pred novim izazovom – reprodukcijom složenog jela gostujućeg chefa Filipa Horvata, poznatog po stvaranju jela temeljenih na domaćim i lokalnim namirnicama. Chef Filip naglasit će filozofiju kojom se vodi: „Kada kuham, to mora biti balansirano, moram pronaći sve okuse u jelu.“ Pred natjecatelje će postaviti zadatak koji je istodobno vizualno jednostavan, a tehnički iznimno zahtjevan.
Predstavit će jelo oblikovano poput ježa, s čak 72 bučine sjemenke koje će imitirati bodlje. U spoju mora i kopna u kojem će natjecatelji naći, između ostalog, tartar, ribu i kavijar otvorit će se prostor u kojem će razumijevanje svakog okusa biti presudno za ostanak u natjecanju. No, za nekoga će večerašnje kuhanje ujedno biti i posljednje u MasterChefu, a tko će napustiti natjecanje, doznajte u novoj epizodi od 21.25 na Novoj TV!
Sve novosti pogledajte na službenoj stranici MasterChefa!
Sve novosti MasterChefa pratite uz ponosnog sponzora Spar Hrvatska!