Postoje zemlje, poput Butana, koje ne mjere bruto domaći proizvod nego bruto nacionalnu sreću.

Zasićeni politikom i ekonomijom sve više građana svijeta traži dublji smisao življenja koji se, među ostalim, može izmjeriti i srećom. No ta sreća, točnije percepcija sreće, itekako utječe na gospodarstvo. Informer istražuje kako tu stoji Hrvatska. 


Velika se razlika između ponude i potražnje radne snage ne događa samo zbog masovnoga iseljavanja. Mnogi radnici koji traže posao nisu zapošljivi i jednostavno nemaju vještine potrebne poslodavcima. Velikim je dijelom to i zato što je tijekom školovanja premalo prakse, pa studenti ne stječu tražene vještine. 


Unatoč tomu, ako vam netko kaže da Hrvati nisu kreativni, ne vjerujte. Hrvati su se nahranili kreativnošću obilazeći srednje škole koje su se javile na HUP-ov natječaj Poduzetnici budućnosti. Riječ je o projektima koji su trebali biti ne samo inovativni, nego i utrživi. Danas predstavljamo senzor za kontejner i kalup za modeliranje gipsa, čokolade ili prirodnih sapuna, primjerice.


U rubrici Moj novac gošća je samozatajna političarka,  profesorica i aktivistica Mirela Holy, koja je posljednjih godina ponajviše prepoznatljiva po ekološkim temama. No, ona je i spisateljica sa šest objavljenih knjiga, a sedma je SF roman u pripremi. Kako je kao srednjoškolka završila modni dizajn, moda je još jedna skrivena strast. 


Koliko god nam nametali socijalizam u glavi i okrivljavali ga za sve, izgaranje na poslu itekako potvrđuje da živimo moderno kapitalističko doba u kojemu je crta između posla i doma jednostavno nestala. Vrijeme za odmor ne postoji, a ako se ni tijelo ni um ne stižu odmoriti, pregorijevanje i psihički slomovi postaju nova normala. No, postoje metode se pregorijevanje može izbjeći.