Spora, skupa, neučinkovita, neproduktivna, to je u najkraćim crtama, hrvatska javna uprava.

Takva je ponajviše zahvaljujući stranačkim zapošljavanjima, praksi koju bez iznimke čvrsto provode sve vlade. Kako onda progurati kriterije za ocjenjivanje zaposlenih?
Cijenu stranačkoga zapošljavanja plaćamo (i) bijegom iz zemlje. No, ne iseljavaju obrazovani samo u obećane zemlje razvijenoga zapada. Kako uopće komentirati činjenicu da iseljavamo u zemlje koje su nam ne tako davno gledale u leđa? Informer donosi priču iz Češke kamo je odselila mlada obitelj.  
Ima i onih 'jače psihološke konstitucije' koji odlučuju ostati i pokušati pokrenuti vlastite poslove. Informer donosi priču o onima koji su Hrvatskoj odlučili dati još jednu šansu.
Znati raspolagati novcem svojevrsna je umjetnost. Tu vrstu umjetnosti usavršavamo na dva načina: onda kada novca nema dovoljno, pa se znalački snalazimo ili kada počnemo razlikovati pojmove 'trebati' i 'željeti'. Upravo o tome znamo li razlikovati s kojim ciljem idemo u kupovinu – onda kada trebamo ili kada želimo – priča se u rubrici Moj novac.
Ideja dijeljenja prostora i strojeva među tvrtkama u istoj ili sličnoj branši nije nova, ali s krizom se ukorijenila i u Hrvatskoj. Recimo da pokrećete kuharski ili slastičarski biznis. Početnike će najviše stajati prostor i kuhinjska oprema, stoga se jedna dama sjetila ideje: podijeliti zajedničku kuhinju!